+38 ‎066 6885490; +38 098 944 7490 (Назар) trembita-tour@gmail.com

Страдч. Печерний монастир, чудотворна ікона Пресвятої Богородиці, хресна дорога.

Історія виникнення поселення Страдч пов`язується із появою печерного монастиря (кінець ХІ – перша половина ХІІІ ст..), який спорудили у скелі серед лісу кілька монахів, що прибули з Києва. Монастир собою являв, систему заплутаних довгих кам’яних коридорів, келій та господарських приміщень, які є чи не єдиною збереженою пам’яткою на Західній Україні такого типу скельного монастиря до наших днів.

Поруч із монастирем було поселення, яке користало із розкішних природних угідь – лісу із звіриною, річки, багатої на рибу. Називалось це поселення Стрілиськами. За легендою, ця легендою ця назва пов’язана з пригодою двох двох княжих стрільців з недалекого Городка, які, полюючи на рись, заблукали серед густого лісу на горі. Побачивши багатство цієї місцини,вони згодом на ній оселилися, а на самій горі збудували невелику дерев`яну церкву Успення Пресвятої Богородиці.

За переказами, під час останніх боїв з татарами мешканці сусідніх поселень переховувалися у печерному монастирі. Хтось із них, хто перебував у печерах, нерозважливо вистрілив у татарина, який проїздив на коні, однак, стріла у нього не влучила, і  розлючений татарин із частиною загону кинувся на пошуки стрільця. Так було викрито вхід до монастирської печери. З проханням не убивати людей монахи вийшли, та їх було жорстоко замордовано, а біля входу до печери татари розпалили велике вогнище, так, що їдкий дим почав забирати все нові і нові життя. Після тієї страшної трагедії, як говорить переказ, зійшла до Страдецьких печер Богородиця, і плакала над невинно замордованими людьми. Коли, згодом, було відновлено поселення на горі, то його почали називати Страдчем.

1795 року на місці колишньої деревяної церкви вимуровано нову церкву Успення Пресвятої Богородиці. На початку ХХ ст.. під час археологічних досліджень Страдецького монастиря віднайдено численні поховання людей. Усі останки урочисто перепоховано в окремому місці неподалік біля входу до печерного монастиря. У передсінку монастиря вимуровано церкву Матері Божої Нерушимої Стіни. !936 року парох отець М.Вояковський запровадив хресну дорогу на Страдецькій горі, якій Папа Пій ХІ надав статус Єрусалимської. У цій церкві є дві, які почитаються як чудотворні: Страдецька ікона Успення Пресвятої Богородиці й ікона Богородиці «Нерушима Стіна»

 

 

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial

Давайте дружити :)