+38 ‎066 6885490; +38 098 944 7490 (Назар) trembita-tour@gmail.com

Усе живе на нашій планеті прагне любові. Для когось це пристрасть, для іншого єднання душ. Хтось прагне особисто дарувати це почуття, а комусь необхідно просто грітися у променях кохання. Саме тому, напевно, так багато місць на землі пов`язують з цим почуттям, де енергія любові особливо потужна. Багато таких місць, овіяних романтичними легендами, переказами та повір`ями є в Україні. Про найвідоміші та найцікавіші ви зможете прочитати нижче:

1. Тунель Кохання
Не багато місць на землі де можна проїхатись на потязі через справжній природний тунель, утворений заростями дерев та кущів, які сплелися між собою і утворюють арку правильної форми, що тягнеться аж на чотири кілометри. Цей ботанічний феномен, є популярним місцем паломництва для туристів та закоханих. Існує багато повір`їв та легенд пов`язани з цим унікальним тунелем та його властивостями.

Знаходиться тунель, який нарекли «тунелем кохання» неподалік села Клевень що на Рівненщині. По суті він є частиною залізниці що пролягає через лісовий масив. Своїм ідеальним формам тунель зобов’язаний поїзду, який регулярно ходить до місцевого заводу, обламуючи на шляху зростаючі гілки.

Сюди часто навідуються закохані пари, тому що існує повір`я, що тут закохані можуть загадувати будь-яке бажання, і якщо їхня любов справжня, то бажання неодмінно здійсниться. А також подейкують, що якщо хтось ще не зустрів своє кохання, то побувавши у цьому романтичному місці, обов’язково його знайде, оскільки тут панує особлива енергетика, яку привозять із собою закохані.

2. Християнська святиня любові. М. Самбір
Ще зовсім недавно про свято під назвою День святого Валентина ніхто в нашій країні й не чув. А зараз щороку 14 лютого усі вулиці засніжених і по-зимовому невиразних міст розквітають літніми фарбами. Цього дня всі закохані поспішають одне до одного з «валентинками», щоби привітати обраницю чи обранця з днем найромантичнішого святого. Ну і, звісно, щоб сказати три заповітні слова: «Я тебе кохаю».

А ще 14 лютого не раз можна почути історії про легендарного святого. Деякі з них свідчать, що, коли Валентин сидів у в`язниці, він нібито закохався у сліпу дочку свого ката і зцілив її. За іншою версією, все було навпаки: наглядач попроси Валентина вилікувати дочку, а та закохалася в опального священика, який перед стратою залишив їй прощальну записку і підписався «Твій Валентин». Але, мабуть, найвідомішою є легенда про священика Валентина, який таємно вінчав закоханих.

У книзі Юліана Рабія «Княже місто Самбір» є згадка про мощі святого . Історик пише, що 1913 року парафіяльний священик храму, отець Франц Рабій, розширював головний корпус церкви. З північної та південної сторін він прибудував дві нави з престолами: один – Різдва Христового, а другий – святого Валентина, під яким була скляна труна з мощами святого, послана 13 травня 1759 року Апостольською столицею з Рима до церкви Різдва Пресвятої Богородиці у Самборі. Ці мощі, як пише автор, були викопані на цвинтарі святої Прісцилли в Римі, де святий приблизно, 270 року загинув мученицькою смертю.

Не виключено, що появі мощів у Самборі сприяла чудотворна ікона Божої Матері. Тривалий час вона була єдиною в Україні коронованою іконою, тобто визнаною і шанованою католицькою церквою. Чудотворною ця ікона була оголошена 1728 року, а 1736 року збудовану церкву освятили і там же встановили ікону. Біля неї відбувалось безліч чудес, які визнав Ватикан, і тому, щоб винагородити маленьке містечко, яке обрала Божа Матір, із Рима привезли мощі святого мученика, що було засвідчено церковними документами за підписом Папи Римського.

Автентичність мощів святого Валентина підтверджує документ Папи Римського від 1759 року. Архівні документи свідчать, що святий Валентин був покровителем Перемисько-Самбірської єпархії. У 1759 році його прах вийняли із землі на цвинтарі Святої Прісцилли у Римі. У Ватикані вирішили передати частину мощів у храм тієї землі, якою опікувався святий Валентин. Фрагмент черепа та кілька кісток закували у скляний гробик, поклали у саркофаг і доправили до Самбора.

Мощі святого Валентина у скляній скрині щороку впродовж тижня виставляють у храмі на тетраподі, щоб миряни могли доторкнутися до реліквії, помолитися, попросити заступництва і посередництва.
Мешканці Самбора і настоятель храму вірять, що той, хто торкається ковчега, обов’язково зустріне велику любов. З цієї причини до Самбора, точніше до церкви Різдва Пресвятої Богородиці, де досі зберігаються мощі святого Валентина, приїжджають люди не лише з України, а з усього світу з єдиним проханням – подарувати або повернути втрачену любов. Якщо ви істинно віруєте і бажаєте отримати допомогу святого Валентина у пошуках особистого щастя, обов’язково купіть квиток до Самбора і приходьте в храм. І тоді, можливо, сила мощів святого Валентина і ваша віра створять дива і для вас.

3. Печерний храм. Тернопільська область, село Монастирок.
Наступне магічне місце, куди приїжджають шукачі особистого щастя та кохання знаходиться на Тернопільщині. Монастирок – маленьке село в Борщівському районі Тернопільської області, розташоване на березі річки Серет, за 6 км від села Більче-Золоте. За радянських часів, його називали Міжгір’ям. Це одне з наймальовничіших місць Тернопільщини, що вражає уяву неймовірно захопливими видами на долину річки Серет.

На околиці села, просто у вапняковій скелі, розміщено печерний храм, що височіє над обривом, де тече річка. Подейкують, що цей храм був заснований в ХІ столітті, хоча є версія, що він набагато древніший, ніж вважають археологи та історики. По суті, досі його ніхто реально не досліджував. До хрещення Русі тут був розташований язичницький храм, який згодом став християнським. Печерний храм Монастирка, являє собою ідеальне давнє капище, атрибутом якого є грот або печера.

Розмір грота становить 9.4х4.8 м. Природній вхід до печери розташований на глибині між кам’яними брилами. Зверху він укритий скельним навісом, що виступає над землею майже на 6 м. Грот, як і звичайний храм, умовно розділений на три частини: притвор, неф та вівтар. Природна кам`яна стіна вівтаря від самого початку нагадувала іконостас із святим образом. Його й сьогодні прикрашає лик Ісуса Христа. За легендою зображення Ісуса явилось ченцям храму у вигляді гри світла й тіні на кам’яних стінах храму.

 

Печерний храм у селі Монастирок і прилегла до нього територія являють собою гармонійну взаємодію чоловічого і жіночого начал. Так, печера храму, як давнє капище, дає можливість взаємодіяти із планетарною жіночою енергією. А неподалік печери храму є місце взаємодії із чоловічою енергією, позначене так званим жертовним каменем.
Трохи на віддалі від печерного храму ви побачите поклінний хрест. Давня легенда говорить, що коли дівчина на Воздвиження прикрасить цей хрест квітами, то через рік вона одружиться. Є й інші легенди про те, що це місце і хрест допомагають пізнати кохання й сімейне щастя. Тому шукачам любові у селі монастирок потрібно принести із собою квіти до уклінного хреста. Якщо кохання просить чоловік, він мусить піти в печеру і запалити там свічки, помолившись про дарування йому пари або щасливої долі.

4. Райський парк любові. Черкаська область, місто Умань
Ще одним символічним місцем, де втілена сила безмежного кохання є дендропарк «Софіївка» в м. Умань на Черкащині. Цей парк є справжніх чудотворним місцем сили, що дарує любов, адже 1796 року він закладений був в ім`я любові. Ідея цього рукотворного дива, над створенням якого працювали тисячі кріпаків, належить польському магнату Станіславу Потоцькому, який до нестями кохав свою дружину Софію.
Парк створений за мотивами давньогрецьких міфів, що якнайкраще було втілено у чудових ландшафтах. Головний вхід у парк прикрашають дві кам`яні сторожові вежі, вінець яких запозичений із храму Вести – покровительки сімейного вогнища і жертовного вогню в Давньому Римі. Це перше особливе місце сили у цьому парку. За легендою, якщо ви пройдете через арку з коханою людиною тримаючись за руки, вам гарантовані довгі і щасливі роки разом.

Від входу головна алея парку з каштанів і тополь веде до павільйону флори – надзвичайно гарної архітектурної споруди з білою колонадою. У просвітах між колонами видніються краєвиди нижнього ставу, фонтан «Змія» 18 м заввишки. Проминувши Громовий грот і грот Венери можна дістатися верхнього ставу, у центрі якого насипаний штучний острів Кохання з рожевим павільйоном. Тут можна помилуватися амстердамським шлюзом і здійснити подорож в абсолютній темряві на невеличкому човні підземною річкою Стікс, яка веде до Мертвого озера.

 

 

 

 

Свої сподівання знайти щастя в особистому житті багато охочих пов`язують із островом кохання. Вважають, що коли людині не дуже щастить в коханні, їй достатньо обійти острів три рази і вона може спокійно чекати на щасливу зустріч.
Є в парку місце, яке за переказами виконує бажання. Це великий водоспад. Щоб він подарував вам успіх., треба лишень подолати прохід, розміщений просто за цим водоспадом, і якщо ви залишитесь сухими ваше бажання здійсниться.

 

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial

Давайте дружити :)